گرده گل

گرده گل در بردارنده تمامی ترکیبات ضروری برای زندگی است. درصد عناصر احیاکننده ی جوانی در گرده گل به طور قابل توجهی از جوانه گندم هم فراتر است. گرده گل تغذیه ناقص یا نامتعادل را که با مصرف غذاهای ناکامل همراه با افزودنی‌های شیمیایی به وجود آمده و امری معمول در زندگی کنونی شهری به حساب می آید را تصحیح و تکمیل می کند.

گرده گل غذای زنبورهای جوان است و در حدود ۴۰ درصد تشکیل شده از پروتئین است. که از کامل ترین غذاها به حساب می اید. گرده گل حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز انسان است: نیمی از پروتئین آن به شکل آمینواسیدهاست که مستقیما توسط بدن مصرف می شوند. این چنین پروتئین قابل جذبی می تواند به میزان قابل توجهی نیاز های فرد به پروتئین را تامین کند. یکی از خصوصیات جالب گرده گل این است که نمی تواند به طریقه آزمایشگاهی و مصنوعی بدست آید. هنگامی که محققان شانه های پر شده از گرده جمع آوری شده توسط زنبور را با گرده ساخته شده توسط خودشان پر می کنند،زنبور ها می میرند حتی اگر تمام مواد مغذی شناخته شده در گرده گل در این ماده دست ساز موجود باشد. بسیاری از آنالیز های پیچیده شیمیایی انجام شده اما هنوز هم برخی ترکیبات در این ماده ناشناخته مانده است. به نظر می آید که زنبور ها کمی افزودنی اسرارآمیز از خودشان به گرده اضافه می کنند و همین هم باعث می شود که گرده گل جمع آوری شده توسط زنبور ها در شان های کندو آنقدر منحصر به فرد در برابرطیف گسترده ای از بیماری ها عمل کند.

باید این مطلب را ذکرکرد که برای تهیه هر قاشق چایخوری گرده، یک زنبور باید به مدت یک ماه و روزی ۸ ساعت کار کند. هر حبه ی گرده دربردارنده بیش از ۲ میلیون دانه گل است و هر قاشق چایخوری پر حاوی بیش از ۲. ۵ میلیارد دانه گل است!

گرده گل ماده ای انرژی بخش و مقوی در طب سنتی به حساب می آید. در فرهنگ های مختلف کاربردهای متعددی را برای آن برشمرده اند: برای بهبود استقامت و سرزندگی، افزایش عمر، بهبود بیماری های مزمن، افزایش وزن در دوره نقاهت،کاهش اشتها و اعتیاد های مختلف،تنظیم عملکرد روده ها، خون سازی، پیشگیری از بیماری های مسری عفونی مثل سرماخوردگی و آنفولانزا (به خاطر خواص آنتی بیوتیکی آن)، و غلبه بر کندی و کم هوشی و سایر مشکلات رشدی کودکان.  هم چنین این باور هم وجود دارد که گرده خاصیت محافظت در برابر اشعه داشته و خواص ضد سرطانی هم دارد.

تغذیه ناقص و مشکلات ناشی از آن در سلامت فرد امروزه تبدیل به یک مشکل جهانی شده.  از آنجا که گرده شامل تمامی پروتئین های لازم برای بقاست، می تواند به طور وسیع در تغذیه انسان مورد استفاده قرار گیرد. گرده های جمع آوری شده توسط زنبور غنی از پروتئین، آمینواسیدها و ویتامین ها شامل ویتامین های گروه ب و اسید فولیک هستند.

گرده جمع آوری شده توسط زنبور عسل غنی ترین منبع ویتامین یافت شده در طبیعت برای یک ماده غذایی بوده است. حتی اگر گرده گل هیچ کدام از مواد حیاتی اش را به جز مواد مؤثر در تقویت رگها  نداشت، همین امر مصرف روزانه یک قاشق چایخوری از آن را توجیه می کرد.  گرده به شدت غنی بوده و بالاترین میزان آن را نسبت به هر منبع دیگری دارا می باشد و علاوه بر آن میزان بالایی نوکلئیک RNA (ریبنوکلئیک اسید) و DNA دارد.

گرده آمینو اسید بیشتری از گوشت گوساله، تخم مرغ، یا پنیر با وزن برابر دارد.

آمینو اسیدهای موجود در گرده: آسپارتیک اسید،گلوتامیک اسید، آلانین آرژین،سیستین، گلیسین، هیستیدین، ایزو لوسین، لوسین، لیزین متیونین، فنیل آلانین، پرولین، سرین، ترنین، تریپتوفان، تریزین، والین.

معجزات پزشکی گرده

محققان نشان داده اند که گرده حاوی ماده ای است که از رشد بسیاری از باکتری های مضر جلوگیری می کند.

آزمایشات نشان داده اند که گرده دارای فاکتور آنتی بیوتیکالی است که در برابر باکتری Salmonella و برخی باکتری های مقاوم دیگر موثر است.

در حد تاثیرات کلینیکی هم تاثیر گرده جمع آوری شده توسط زنبور روی تنطیم عمکلرد روده ها مشاهده شده است. وجود نسبت بالایی از سلولز و فیبر در گرده و هم چنین حضور فاکتورهای آنتی بیوتیکی در آن همگی توضیحی برای این اثر هستند.

در مرحله تحقیق بر روی حیوانات آزمایشگاهی مشخص شده که خوردن گرده جمع آوری شده توسط زنبور تأثیر خوبی روی ترکیب خون دارد و موجب افزایشی قابل توجه و تقریبا برابر برای گلبول های سفید و قرمز خون مشاهده شده است. وقتی گرده به بیماران کم خون داده شد،سطح هموگلوبین به میزان قابل توجهی بالا رفت.

گزارش شده که گنجاندن گرده در رژیم غذایی سبب متعادل کردن حد کلسترول و تری گلیسیرید خون می شود.

مهم ترین اثری که تاکنون از گرده مشاهده شده و به صورت مقاله ای در مجله موسسه ملی سرطان آمریکا به چاپ شده،تاثیر مثبت استفاده از گرده در رژیم غذایی در جلوگیری از بروز تومور های سرطانی است.

اثرات دیگری هم در همین خصوص ازدانشگاه وین گزارش شده.  دکتر Peter Hernuss و همکارانش روی اثر استفاده از گرده در رژیم غذایی زنان مبتلا به سرطان رحم مطالعه کردند. بیماران تحت مطالعه غیر قابل درمان با جراحی بوده و ناگزیر از شیمی درمانی برای درمان بودند. بیمارانی که مصرف روزانه گرده را داشتند اثرات مثبت قابل توجهی را بروز دادند: افزایش سطح ایمنی و هموگلوبین خون آنها در دوره شیمی درمانی نسبت به بیمارانی که از گرده محروم بودند،کاهش ریزش مو و سایر اثرات سوء جانبی شیمی درمانی،و درد کمتر در طول دوره.

گزارشی از موسسه کشاورزی رومانی اثرات تقویت سیستم ایمنی را برای گرده گل نشان می دهد.

اثرات مثبت گرده گل در باروری هم مشاهده شده است.

اثر مهم دیگر این ماده در درمان آلرژی نمایان می شود. گرده گل علاجی برای حساسیت بهاره (تب یونجه) و آلرژی محسوب می شود.  اما باید توجه شود که برای تاثیر گذاری مصرف آن باید حداقل از ۶ هفته پیش از رسیدن فصل آلرژی شروع شود و در صورت موثر بودن در تمام طول فصل هم ادامه یابد.

در پژوهشی که در بیمارستان دانشکده پزشکی Mary در لندن انجام گرفت روشی جدید برای درمان آلرژی پیشنهاد شد. در این روش میزان کمی از مواد آلرژی زا به سیستم ایمنی فرد عرضه می شود تا بدن پادتن مناسب برای آن را بسازد و در هنگام مواجهه با آلرژی اصلی مصون بماند،چیزی شبیه واکسیناسیون در کودکان. در این تحقیق دکتر Leo Conway بیمارانش را با  گرده به عنوان تولید کننده پادتن درمان کرد. اثرات مشاهده شده پس از دوره درمان ۳ ساله باورنکردنی بود. ۹۶ درصد بیماران بهبودی کامل خود را در برابر هر نوع آلرژی و مستقل از محل زندگی شان بدست آوردند.

گرده گل و فعالیت فیزیکی

شورای ورزشی انگلیس گزارشی تهیه کرده است  که افزایش توان و استقامتی به میزان ۴۰ تا ۵۰ درصد را برای ورزشکارانی که به طور منظم از گرده استفاده کردند را نشان می دهد.حتی     شگفت آورتر از این هم گزارشی است که British royal society از اثر استفاده از گرده در افزایش قد برای بزرگسالان منتشر کرده است.  Anti Lananki مربی تیم دومیدانی فنلاند که تیمش فاتح مدال های بسیاری در المپیک ۱۹۷۲ بود فاش ساخت که بیشتر ورزشکارانش مکمل های غذایی گرده را مصرف می کرده اند.  او اذعان کرد که مطالعاتشان نشان داده است که مصرف گرده به میزان قابل توجهی عملکرد ورزشکاران را بهبود بخشیده است. او هم چنین اضافه کرد که اثرات جانبی سوئی هم مشاهده نشده است.

Alex Woodly مدیر عامل باشگاه ورزشی معتبر Education Athletic Club در فیلادلفیا میگوید:”گرده گل جواب می دهد و کاملا هم جواب می دهد. گرده به ورزشکاران مشهور این امکان را می دهد که تا ۲۵ درصد توان و استقامت خود را افزایش دهند. این افزایش قدرت و کارایی شاید کلید حل معمای قدرت جوان سازی گرده گل باشد. گرده باعث یک کاهش معین در سرعت ضربان می شود. تمام جذابیت گرده در این است که تنها از راه طبیعی قابل تهیه است. نه شیمیایی، نه هورمونی.

زیست شناس معروف آلمانی،Francis Huber بزرگترین طرفدار این ماده جادویی بدست آمده از کندوها بود. او گرده گل را “بهترین ماده روی زمین برای بدنسازی” می خواند.

گرده گل و کنترل وزن

گرده در رژیم های کنترل وزن یا ثابت نگهداشتن وزن معجزه می کند. این کار توسط اصلاح تعادل شیمیایی در متابولیسم بدن که ممکن است سبب کاهش یا افزایش نامتعادل وزن شود انجام      می گیرد. تاثیر این ماده ی مغذی کامل در متعادل کردن و ثابت نگهداشتن وزن فوق العاده است. در برنامه های کاهش وزن گرده سبب تحریک فرایند متابولیسم می شود. این ماده سبب افزایش سرعت سوخت و ساز می شود. گرده گل بدست آمده توسط زنبورها به عنوان یک غذای کاهش دهنده ی وزن طبیعی شناخته شده است. گرده یک ماده ی کم کالری است و تنها حاوی ۹۰ کالری در هر اونس(هر اونس دو قاشق پر سوپخوری است) می باشد. گرده حاوی ۱۵ درصد حجمی لیسیتین است. لیسیتین عنصری است که به حل کردن و شستن چربی ها از بدن کمک می کند. این یکی از دلایلی است که گرده لیپوپروتئین با دانسیته پایین (LDL) را سریعتر از هر ماده غذایی دیگری پایین می آورد و به افزایش لیپوپروتئین با دانسیته بالا (HDL) که سودمند است و به گفته دانشمندان در برابر کلسترول و امراض قلبی از فرد محافطت می کند، کمک می کند.

با بالابردن ارزش هر کدام از مواد مغذی حاضر در غذایی که میخوریم ،گرده اشتهای غیر معمول را کم و برطرف می کند. Phenylalanine یک آمینو اسید طبیعی است که بدن به آن نیاز دارد. این ماده در Appestat عمل می کند که مرکزی است برای ارسال سیگنال های گرسنگی و سیری. به همین سادگی مصرف منظم گرده سبب می شود که شما نخواهید که زیاد بخورید. وقتی شما دچار اضافه وزن باشید Phenylalanine یک سیری طبیعی را اعمال می کند و اگر نیاز به اضافه وزن داشته باشید Phenylalanine موجود در گرده در جهت عکس عمل می کند.

داروهای شیمیایی که برای کاهش وزن توسط انسان تولید شده حاوی یک هم خانواده دست ساز Phenylalanine به نام Phenylpropanolamine است که از لحاظ شیمیایی اشتها را کم   می کند چه شما چاق باشید چه لاغر و چه اینکه وزن مناسب داشته باشید.  به همین دلیل است که یکی از اثرات جانبی این محصولات از دست دادن کامل اشتهاست. به همین دلیل است که این محصولات نباید به افراد با شرایط خاص مثل افراد مبتلا به تیرویید و فشار خون بالا داده شود. این ماده همچنین می تواند سبب ایجاد حالت عصبانیت زیاد در شما شده و اثر خماری ناشی از دارو را برایتان به وجود بیاورد که ممکن است اعتیار آور باشد.

 

گرده گل و زیبایی

پایه ی زیبایی داشتن سلامتی است. پوست گرفته و غیر شاداب معمولا به علت تغذیه نامناسب یا بهداشت فردی ضعیف ایجاد می شود. مطالعات نشان داده است که پوست ناسالم و پیر می تواند به طرز قابل توجهی توسط مصرف عسل و گرده بهبود یابد.

با گنجاندن گرده در رژیم غذایی نه تنها سلامتی و وزن مناسب بدست می آید بلکه هر قسمت از پوست شما هم می تواند به پوستی نرم و صاف تبدیل شود. ترکیب گرده با هرکدام از محصولات دیگر کندوهای عسل در صورت استعمال خارجی روی پوست موجب جوانی و شادابی پوست شده و حتی آکنه را برطرف سازد.

گرده گل آنتی بیوتیک های قوی ای دارد که می تواند در معکوس کردن اثر طبیعی بالارفتن سن روی پوست و لکه دار شدن و کک و مک شدن پوست موثر واقع شود.  به علت حضور ویتامین های زیاد، آنزیم ها، هورمون ها، و آمینو اسیدها در گرده، این ماده به احیای سلول های پوستی و در کل سلول های بدن کمک می کند و به این دلیل است که اثر جوان سازی پوست را دارد.

گرده گل و عمر طولانی

گرده گل یگ پیشگیری کننده عالی و یک درمان مناسب در برابر تمامی علائم پیری زودرس است. این ماده باید یک درمان همگانی طبیعی برای مقابله با پیری در نظر گرفته شود. گرده گل موجب افزایش توانایی های جسمی و ذهنی می شود، مخصوصا توانایی های حافظه و تمرکز را با فعال کردن عملکردهای متابولیکی تقویت می کند و کارکرد سیستم قلبی-عروقی را بالا می برد.

خانواده های Stalwart که ساکنان روستایی در کوهستان های شوروی سابق هستند از جمله افراد با بالاترین طول عمرها در جهان هستند. دکتر Tsitsin با شگفتی بسیار متوجه شد که ۲۰۰ فرد با سن بالاتر از ۱۲۵ سال در این روستا وجود دارند که هنوز قادر به فعالیت و کار هستند. او متوجه شد که ساکنان این روستا زنبوردار هستند و نکته دیگر اینکه به علت فقر مالی عسل خالص و شفاف کندوها را فروخته و خود از بقایای داخل شان ها تغذیه می کنند که مایعی غلیظ و غنی از گرده گل است. بله. راز عمر بالای آنها در مصرف مداومشان از گرده گل بوده است!

طریقه مصرف گرده گل

هر حبه ی طلایی گرده گل حاوی آنزیم های فشرده ی زنده است. دستگاه گوارش شما شاید به چنین غذای غنی ای عادت نداشته باشد پس باید گرده گل را به آرامی و از مقادیر پایین وارد رژیم غذایی خود کنید.  اگر یک تازه کار هستید از یک تا ۲ حبه در روز شروع کنید. نباید آنها را بپزید یا با غذای گرم مخلوط کنید چون آنزیم های گرده گل با حرارت دهی از بین می روند. هم چنین برای طعم بهتر می توانید یک تا دو حبه را با دارچین مخلوط کنید.

هر روز کم کم به میزان گرده رژیم غذایی خود اضافه کنید تا به دز نهایی که بسته به نیاز های هر فرد دارد برسید. میزان معمول یک قاشق چایخوری در روز است. این میزان حاوی تقریبا ۵ گرم پروتئین است که مقدار مناسبی است در صورتی که در رژیم روزانه خود غذاهای دیگری حاوی پروتئین داشته باشید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *